Červená středa 2021

V Děčíně jsme si 24. listopadu připomněli, že moci svobodně vyznávat víru není samozřejmost.

Červená středa 2021

Červená středa v Děčíně

Červená středa upozorňuje na to, že po celém světě jsou pro víru lidé pronásledování. Symbolem je červené světlo, které ten večer zahalilo kostel na Teplické ulici i nedaleký Husův sbor.
Červené světlo bylo součástí i ekumenické bohoslužby, kterou přítomné, i díky technice na dálku sledující, provedli děčínští faráři Tomáš Matějovský (ČCE) a Vladimír Volráb (CČSH).
Na dálku nás i pozdravila paní Amira, původně host podvečerní debaty - vzhledem k epidemiologické situaci přesunuto na jaro.
K červeně osvětlenému kostelu si našlo cestu mnoho místních obyvatel. Někteří přišli i do interiéru tiše posedět, či se pomodlit.
Jsme rádi, že jsme mohli vzpomenout a mnohé věci si uvědomit. Snad i malým dílem přispět k boji s lhostejností...

Jak pomoci?